O nás

Príbeh nášho penziónu V čičmanoch

História siaha do začiatku 20.storočia. Okrem výroby papúč sa rozmohol aj vandrovný obchod. V roku 1927 vznikol v obci Zväz podomových trhovcov, ktorý vzrástol až na 270 členov. V obci bolo zriadené obecné družstvo výroby papúč. V roku 1943 bolo v obci 40 živnostníkov– papučiarov, ktorí priamo zamestnávali 400 pomocníkov aúkolovo pri vyšívaní sár kapcov a papúč ďalších 100 občanov, zväčša žien. Celkový ročný obrat prekračoval dva milióny korún. Pre väčšinu obyvateľstva to znamenalo stabilný príjem. V roku 1949, súkromnú výrobu papúč nahradilo papučiarske ľudové výrobné družstvo.

V roku 1953 bolo zreorganizované apremenované na Teploobuv a v roku 1964 bolo zlúčené s  VD Rajčianka so sídlom v  Rajci. V roku 1961 bolo zamestnaných takmer 150 obyvateľov Čičmian a okolitých obcí v účelovej výrobnej budove postavenej uprostred obce na mieste starých ‚Osloviec a súčasného penziónu Bystrík. Ročná produkcia bola v roku 1971 150-tisíc a v roku 1989 dokonca 430-tisíc párov textilnej obuvi. Veľká väčšina produkcie smerovala do zahraničia, najmä do vtedajšieho ZSSR. Výroba papúč v Čičmanoch zanikla v roku 1990. 

Od 2003 slúži ako dom svätého Bystríka

Duchovné cvičenia

Oddych pre dušu je rovnako potrebný ako oddych pre telo. Ponúkame Vám ubytovanie a priestory vhodné na duchovné cvičenia a obnovy.

Rodinná dovolenka

Ak túžite po dovolenke s rodinou alebo ako jednotlivec, môžete využiť služby nášho penziónu v obklopení nádhernou prírodou Čičmian.

Škola v prírode

Ponúkame Vám aj ubytovanie pre školy alebo tábory. Penzión sa nachádza v tichom prostredí obklopený nádhernou prírodou a poskytuje tak miesto ako stvorené pre deti.

Lyžiarsky výcvik

Radi si oddýchnete na svahu pri dobrej lyžovačke? Penzión Bystrík je tou pravou voľbou. Priamo za penziónom sa  nachádza lyžiarsky svah.

Oslavy & hostiny

Túžite svoj veľký deň osláviť s celou rodinou v nádhernom prostredí? Ponúkame Vám dostatočne veľké priestory pre krstiny a iné oslavy alebo kary.

Firemné akcie

Organizujete firemnú akciu alebo konferenciu? Aj v takomto prípade Vám vieme vyhovieť. Náš penzión ponúka priestory, ubytovanie aj pre väčšie skupiny.

Mapa

Spoznajte krásy miest v okolí nášho penziónu

Kostol

Penzión Bystrík

Radenov dom

Oblasť domčekov

Penzión katka - Reštaurácia

Kaštieľ čičmany

Humno Ondreja Gregora

Penzion javorinka

Múzeum truhlíc

Obchod

Obecný úrad

Čičmianska krčma

Info tabuľa

Prameň

Lyžiarske stredisko